Maksa pärast kauba kättesaamist tingimused

Kui soovid osta kohe, kuid maksta hiljem, siis osta e-poest  ostukontoga.

BBQ ostukonto põhineb krediidilimiidil, mis teeb BBQ e-poes ostlemise eraisikule mugavaks ja turvaliseks.
Ostukonto on innovatiivne „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis annab võimaluse korduvalt tasuda erinevate kaupade eest ostukonto krediidilimiidi ulatuses alles pärast ostu sooritamist. Kusjuures ise saate valida tagasimaksmiseks sobiva aja ja summa. Ostukontoga tasumise eeltingimuseks on ühekordne ostulimiidi lepingu (krediidilepingu) sõlmimine.  Ostukonto on mõistlikum lahendus kui järelmaks, kuna intress arvutatakse maksejäägilt, mitte ostusummalt. 

NB! Ostukonto võimalus kehtib vaid eraisikutele ja vaid e-poes

Tähelepanu! Ostukonto puhul on tegemist finantsteenusega, mida pakub Svea Finance AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu Ostukonto tingimustega , vajadusel pea nõu meie spetsialistiga. 

Ostukonto näidistingimused:

Ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimise tasu 0 €, haldustasu 2,95 € kuus, tehingutasu 1,95 €, krediidi kulukuse määr 23,91% aastas, laenusumma 2000 €, tähtaeg planeeritult 12 kuud, tagasimaksete arv 12, intress 17,95% kasutatud ostulimiidilt aastas, tagasimaksete summa 2226,31 € ja kogusumma 2226,31 €.

Küsimuste korral pöördu: ,

Ostes Ostukontoga, lisandub igale tootele tasuta  180 päeva kestev Ostukindlustus!

Ostukindlustus on ostukontoga kaasnev kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000€ ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. 180 päevane Ostukindlustus aitab stressivabalt osta meie valikus olevaid tooteid, ilma et peaksid muretsema ootamatute kahjude pärast. Ostukindlustuse kindlustussumma maksimaalne määr on 5000 € / aastas kõigile ostukontoga soetatud kaupadele kokku ühe ostukonto omaniku kohta.

Ostukindlustus on ostukonto omanikule tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 eurot, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Ostukindlustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse.

Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN. 

KINDLUSTUSE HÜVITISMÄÄRAD JA TASUD:

Ostukindlustuse lepingu- ja haldustasu

tasuta

Kindlustuskaitse kestvus

180 päeva

Kindlustuskaitse alla kuuluva kauba maksimaalne ostuhind

5000 eurot

Kindlustussumma maksimaalmäär kindlustusjuhtumi kohta

5000 eurot

Kindlustussumma maksimaalmäär ostukonto (ostulimiidi lepingu) omaniku kohta aastas kokku

5000 eurot

Omavastutus kindlustusjuhtumi kohta

30 eurot

 

——————————————————————————————————

Kuidas käib ostukontoga maksmine?

Ostukontoga maksmine on lihtne ja kiire:
* Valige e-poes välja sobivad kaubad ja lisage need ostukorvi
* Kinnitage ostukorv, täitke kliendiandmed ning valige kaupade kohaletoimetamise viis nagu tavapärase ostu puhul
* Vajutage “Vormista ost” ja valige makseviiside loetelust “ Maksa turvaliselt ja paindlikult 
* Seejärel identifitseerige end ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil ID-ga ja kinnitage ost
* Toimub kiire kliendiandmete töötlemine ning konto saab avatud ja ostulimiidi leping sõlmitud vaid mõne hetkega!  

Kuidas maksta ostukontoga siis, kui konto on juba olemas:

Ostukonto eelised:

 • kiire, lihtne ja turvaline makselahendus, sest kohe, kui leping on sõlmitud, saate määratud ostulimiidi piires soetada endale sobivaid kaupu:
  • ostukonto kasutamisel puudub minimaalse tehingusumma piirang;
  • ostukonto kasutamiseks piisab, kui tuvastate end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga;
  • uue ostu sooritamiseks ei ole vaja sõlmida uut krediidlepingut – tehingusumma võetakse automaatselt maha teie ostukontoga seotud ostulimiidist;
 • Jooksvad soodustused  e-poes eksklusiivselt vaid ostukonto klientidele;
 • 30-päevane mugavuse garantii ehk anname teile võimaluse veenduda ostukonto mugavuses, st kui tagastate esimese ostu eest kogu tehingusumma oma ostukontole 30 päeva jooksul, siis kehtib teile selle ostu puhul täielik intressi- ja tehingutasuvabastus ehk teile ei kaasne mingeid lisakulusid;
 • paindlik makselahendus ehk te saate alati ise valida, millal ja kui suures summas soovite kasutatud ostulimiiti tagastada, st kasutuses oleva limiidi võite täielikult või osaliselt tagastada täpselt siis, kui teile sobib, kas või mitu korda kuus;
 • ostukonto on korduvkasutatav, st kui teete soetatud kaupade eest regulaarselt ostukontole tagasimakseid, siis saate tagasi makstud ostulimiidi piires taas uusi oste sooritada;
 • ostukonto on tähtajatu (kehtib maksimaalselt 75. eluaastani) ning saate selle sulgeda igal ajal, ilma lisanduvate lepingu lõpetamise tasudeta.

Ostukonto kasutamise tingimused:

 • maksimaalne ostulimiidi summa on 3000 eurot (sõltuvalt kliendi krediidivõimest); 
 • intressimäär on 15,9% aastas (intressi arvutatakse kasutuses oleva ostulimiidi jäägilt);
 • lepingu sõlmimine on tasuta;
 • ostukonto haldustasu on 1,95 eurot kuus (rakendub juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel);
 • tehingutasu on 1,95 eurot (lisandub iga ostu sooritamisel);
 • ostulimiidi lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema vähemalt 21aastane;
 • ostulimiidi leping kehtib maksimaalselt eraisiku 75-aastaseks saamiseni;
 • igakuiselt tuleb kasutatud ostulimiidist tagastada minimaalselt 3% (kasutatud ostulimiidilt), kuid mitte vähem kui 10 eurot. Selle kohta tuleb igakuiselt arve. Soovi korral saate alati tagasi maksta ka rohkem, kui arvel näidatud summa.
  Näiteks: kui plaanite sooritada suuremat ostu, kuid ostukontol on vabu vahendeid vähem, kui ostu sooritamiseks on vaja, siis on Teil võimalus suurendada ostukontol olevate vabade vahendite hulka ning seeläbi soovitud tehing lõpuni viia;
 • ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda i ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil  või telefonil 679 9422.

Ostukonto taotlejale esitatavad tingimused:

Ostukonto avaja ja ostulimiidi taotleja peab vastama järgmistele tingimusele:

 • olema vähemalt 21aastane Eesti Vabariigi kodanikvõi Eesti Vabariigi kehtiva elamisloaga isik;
 • netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus, mis on laekunud pangakontole vähemalt viimased 6 kuud;
 • avatud maksehäireid ei tohi olla ning viimasest suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud

 

Ostukonto on krediidilimiidil põhinev „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis on kiire, mugav ja turvaline ning millega saab e-poest korduvalt erinevaid kaupu osta. Ostukonto avamise eeltingimuseks on ühekordse ostulimiidi lepingu sõlmimine. Taotletud ostulimiidi summa ulatuses saab korduvalt e-poest kaupu osta. Seejuures saab ise valida, millal ja mis summas ostulimiiti tagasi makstakse (minimaalne nõue on, et iga kuu tasutakse ostulimiiti tagasi vähemalt 3% kasutatud limiidilt). Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood, mil ostukonto kasutamisega ühtegi teenus- ega intressitasu ei kaasne.

Ostukonto ja järelmaksu peamine erinevus on selles, et ostukonto on mõeldud korduvaks ostude sooritamiseks, kuid järelmaks ühe konkreetse kauba ostmiseks. Lisaks arvestatakse järelmaksu intressi peamiselt ostusummalt, ostukonto puhul aga kasutatud ostulimiidilt. Enamasti on järelmaksu lepingul ka lepingu sõlmimise tasu, kuid ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel tasu puudub. Ostukonto on ühtlasi üks soodsamaid võimalusi kaupade ostmiseks krediidiga.

Ostukonto on mõeldud vaid eraisikutele, alates 21. eluaastast kuni 75-aastaseks saamiseni. Seejuures peab ostukonto avaja ja ostulimiidi lepingu sõlmija vastama tavapärase krediidi taotleja tingimustele, st netosissetulek peab olema minimaalselt 250 eurot kuus ja see peab laekuma pangakontole (vähemalt viimased 6 kuud), taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba, avatud maksehäired ei ole lubatud ning suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Ei, ostukonto makselahendus kehtib vaid eraisikutele ja vaid  e-poes. 

Ostukonto avamine toimub pärast seda, kui e-poes on sobivad kaubad välja valitud, need ostukorvi pandud ning makseviiside loetelust valitakse ostu eest tasumiseks just ostukonto. Seejärel avatakse konto, sõlmitakse ostulimiidi leping ning viiakse ostuprotsess lõpuni.  Ostukonto avamiseks kulub vaid mõni hetk.

Ostukonto on mõeldud kaupade ostmiseks e-poes. Hetkel veel kaubamajades kohapeal ostukonto võimalust kasutada ei saa.

Kui endal piisavalt rahalisi vahendeid ei ole, aga erinevaid kaupu on vaja osta, siis saab vajalikud ostud sooritada krediidilimiidi abil. Ostukonto raames saadud ostulimiit võimaldab korduvalt, kiiresti, mugavalt ja turvaliselt e-poest kaupu osta. Seejuures kehtib esimesed 30 päeva prooviperiood, mil ühtegi teenustasu makselahenduse kasutamise eest ei rakendu. Ühtlasi on ostukontoga kaupade eest tasumine tunduvalt soodsam kui mistahes järelmaksuga ostmine, sest intress arvutatakse maksejäägilt, mitte kogu ostusummalt. 

Ostukindlustus on ostukontoga seotud kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 euro ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. Ostukindlustus on tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 eurot, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse. Ostukindustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN.

Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood ning sel ajal ei rakendu ühtegi teenus- ega intressitasu. 

Ostukonto kasutamisel kehtib tasuta prooviperiood esimesed 30 päeva. Seejärel kehtib igakuine ostukonto haldustasu, mis on 3,95 eurot kuus ning mis rakendub vaid juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel. Samuti arvestatakse iga ostutehingu puhul tehingutasu, mis on 2,95 eurot. Ostulimiidi intress on 19,5% ning seda arvestatakse kasutatud limiidilt.

Ostukonto raames sõlmitud ostulimiidi leping on pikaajaline, st kehtib kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni. Lepingut saab lõpetada igal ajal ning ilma täiendavate kuludeta.

Ostukonto avamisel ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel puudub lepingutasu.

Ostulimiit on ostukonto raames avatud krediidisumma, mille ulatuses saab pikema perioodi jooksul e-poest kaupu osta.Ostulimiidi kasutamiseks sõlmitakse ühekordne leping.

Ostukonto raames avatud ostulimiidi intress on fikseeritult 19,5% ja seda arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt.

Maksimaalselt saab i e-poes kaupade ostmiseks taotleda kuni 3000 eurost krediidisummat. Lisaks saab igal ajal, vastavalt soovile ja ilma piiranguta ostukontole raha juurde maksta, et suurendada ostulimiidi summat nii palju, kui parasjagu ostudeks on vaja.

 

HARILIK JÄRELMAKS

 OSTUKONTO

Olemus

On mõeldud ühe kindla toote ostuks, tasudes ostu eest osade kaupa. Tingimused (lepingutasu, intressimäär jm) on ettevõtete lõikes erinevad.

Võimaldab osta korraga mitmeid tooteid ning väga pika aja jooksul. Kontol olevat limiiti saab sobival ajal kasutada ning tagasi maksta (kontole saab sisse maksta ka suurema summa, kui esialgselt taotletud limiit, et sooritada kõrgema hinnaga toodete ost).

Lepingu sõlmimine

Iga toote ostmisel sõlmitakse eraldi leping

Ostulimiidi leping sõlmitakse ühekordselt ja pikemaks perioodiks

Lepingutasu

Alates 0%, keskmiselt 2%

tasuta

Lepingu kehtivus

3 kuni 72 kuud

Kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni

Kuumakse

Vastavalt graafikule fikseeritud kuumakse

Vastavalt eraisiku soovile vabalt valitud kuumakse, kuid iga kuu minimaalselt 3% ehk 10 eurot

Intressiarvestus

Enamasti arvestatakse intressi ostusummalt

Intressi arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt

Krediidivõime hindamine

Iga lepingu puhul toimub uus krediidivõime hindamine

Krediidivõime hindamine toimub ühe korra ja enne lepingu sõlmimist. Pole vaja korduvalt tõestada oma krediidivõimekust

Boonus lepingu sõlmimisel

Puudub

*Prooviperiood esimesed 30 päeva, mil ei kaasne ühtegi tasu (st haldus-, intressi- ega tehingutasu).
*Jooksvad soodustused  e-poes eksklusiivselt vaid ostukonto klientidele.

Kanal

Enamasti saab lepingu sõlmida nii kaupluses kohapeal kui ka e-poes

Mõeldud kasutamiseks vaid e-poes

Kui ostulimiidi leping on sõlmitud, siis sama lepingu raames suuremat ostulimiiti taotleda ei saa.

Ostulimiidi tagasimaksmine toimub vabalt valitud ajal ja summas. Kuid igakuiselt tuleb arve alusel ostukontole tagasi maksta minimaalselt 3% kasutatud ostulimiidi summast ehk vähemalt 10 eurot.

Ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda i ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil  või telefonil 679 9422.

Mille poolest erinevad järelmaks ja ostukonto? 

Näited ühe ja sama toote ostmisel järelmaksu ning ostukontoga:

Järelmaksuga ostmise näide (näite koostamisel on kasutatud järelmaksu teenuse keskmisi andmeid):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 eurot ning soovib ta selle eest tasuda järelmaksuga osade kaupa järgmised 24 kuud. Tema järelmaksu kuumakseks tuleb 87,19 eurot, intressimäär on 15,90% ostetud toote summalt, lepingutasu on 15 eurot ja igakuine lisatasu on 3 eurot. Antud järelmaksu lepingu puhul on intresside summa kokku 504,84 eurot, krediidi kulukuse määr 39,20% ning kliendil tuleb lepingu lõpuks tagasi maksta koos lisanduvate tasudega 2092,56 eurot.

Ostukontoga ostmise näide (näite koostamisel on lähtutud tulevikuprognoosist):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 eurot ning ta soovib selle soetada ostukontot kasutades. Kuigi kliendile avatakse ostukontol ostulimiidiks suurem summa kui konkreetse toote maksumus ja sõlmitud lepingul on väga pikk kehtivusaeg, otsustab klient, et ta maksab toote ostuks kasutatud ostulimiidi tagasi järgmise 24 kuu jooksul. Antud tingimuste juures tuleb kliendi kuumakseks 80,08 eurot, igakuine haldustasu on 3,95 eurot (esimese 30 päeva eest seda ei rakendu), intressimäär kasutatud ostulimiidilt on 19,50%, krediidi kulukuse määr on 27,95% ja intresside summa kokku on 452,33 eurot. Kuna tegemist on kliendi esimese ostuga, siis säästab klient ka tehingutasukulu, milleks on 2,95 eurot. Planeeritud perioodi lõpuks maksab klient koos lisanduvate tasudega tagasi 1920,63 eurot. 

NB! Ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja on Svea Finance AS.

Teised viited:

Ostukindlustus

https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukonto/

Tasuta 180 päevase ostukindlustuse tingimused https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukindlustuse-tingimused/

Svea info ja dokumendid
https://www.svea.com/et-ee/about-us/info-ja-dokumendid