Sul on õiged grillriistad ja õige grillahi – Kamado Joe! Nüüd jääb üle õppida õiged tehnikad kõigile võimalikele toorainetele ja küpsetusviisidele. Osates kõiki põhilisi küpsetusmeetoteid muudad end grillmeistrina tõeliseks profiks! Kamado Joe’ga on see kõik nii lihtne – igast kodukokast saab tõeline grillmeister!

GRILLIMINE on küpsetamine hõõguvate süte kuumuses, st soojuskiirguse mõjul. Grillides tekib lihale ilus pruunistus kõrge ja kuiva kuumuse mõjul, seetõttu tuleb pöörata tähelepanu liha mahlasuse, meeldiva aroomi ja välimuse säilitamisele. Grillida on võimalik kõike alates lihast ja kalast lõpetades juurviljade ja magustoitudega. Peale kõrgel kuumusel grillimist on hea asetada liha järelküpsetusrestile järelküpsema või siis lasta lihal lihtsalt lõikelaua peal umbes 10 minutit tõmmata ja omas kuumuses järelküpseda.

GRILLIMISE EHK OTSESE KUUMUSE KÄES KÜPSETAMISE SEADISTUSED:

Pruunistamine annab toidule ilusa välimuse ja grillresti mustri. Lisaks sellele lisab see toidule ka mahlasust ja head maitset. Kujutlege vaid ette mahlast lihalõiku või ideaalselt pruunistunud kammkarpe. Selle kõrge kuumusega tehnika puhul on õige ajastus kõige olulisem. Grill peab saavutama pruunistamiseks piisava temperatuuri ja kui see on saavutatud, ei võta toidule rikkaliku krõbeda kooriku andmine enam kaua aega. Ilusa grillresti mustri saamiseks keera steiki ainult üks kord, kuid muuda steigi asendit kummagil küljel nii, et lihale tekiks nn ristipidinemuster.

PRUUNISTAMISE SEADISTUSED:

Kamado Joe grillid võib muuta sütel töötavaks ahjuks vaid ühe lihtsa seadistuse abil. Grilli keraamilised seinad säilitavad kuumust ja selle ringjas kuju tagab hea õhuringluse, luues ideaalsed tingimused küpsetamiseks. Saate küpsetada kõike, mida küpsetaksite ka tavalises ahjus, alates pitsast kuni toekate puuviljapirukate ja krõbeda koorikuga leivani. Lisaks on olemas Kamado Joel spetsiaalne pitsaküpsetamise süsteem DoJoe, mis on pitsaküpsetajatele ideaalne ja mugavaim lahendus – nii valmib pitsa isegi kuni 3 minutiga!

KÜPSETAMISE SEADISTUSED:

Mahlane ja õrn seest, krõbe ja maitserikas väljast – seda ootame kaudsel kuumusel nn tagurpidi-küpsetusega valminud toidult (inglise keeles tuntud kui “reverse sear”). Ideaalne suuremate lihalõikude ja ka näiteks kanatiibade, lambatalle karree, pardifilee, paksema veiselihast steigi (ribeye, flank, picanha jne) või köögiviljade valmistamiseks. Keskmine temperatuur võimaldab küpsetada toitu aeglaselt ja kaudse kuumuse abil, jättes toidule mõnusa elaval tulel küpsetatud maitse ja mahlasuse ning kergelt krõbeda kooriku. Nimetatud ilus-krõbe koorik saavutatakse just küpsetamise lõppjärgus, kus madalal kuumusel (100–150 °C) soojusdeflektori kohal küpsenud liha asetatakse paariks minutiks otse süte kohale kõrgemale kuumusele (250–300 °C) saavutamaks viimast pruunistust ja viimistlust. Selliselt küpsenud liha on pehmem ja ühtlasema küpsetusega (nt medium küpsetusastme puhul on lõikepind ühtlaselt punakas-roosa).

“REVERSE” GRILLIMISE SEADISTUSED:

BBQ (barbecue/barbeque) on toidu valmistamine madalal kuumusel (∼90-120°C) pika aja vältel kergelt suitsuses keskkonnas. Kamado-tüüpi grilli unikaalne kuju ja disain lukustavad endasse niiskuse ning lasevad kuumusel liha aeglaselt küpsetada. Classic ja Big III mudelitel standardvarustuses olev SloRoller muudab selle tegevuse veel eriti mugavaks, kuid väga edukalt toimib BBQ ka soojusdeflektorite abiga. BBQ küpsetamiseks sobivad nii suuretükilised lihad, kalad ja muud mereannid kui ka juurviljad jms. BBQ liha omandab kergelt suitsuse maitse ning on tänu aeglasele valmimisele mahlasem kui grill-liha!

Kamado Joe ahjudega saab ka liha/kala/juustu suitsutada – st klassikaline madalal kuumusel (∼60-90°C) suitsutamine, mis annab toidule tugeva suitsumaitse ja tumepruuni välimuse. Selleks on vaja panna söekoldesse oluliselt vähem sütt kui tavaliselt ja süte peale asetada puidutükid või -halg või niisutatud -laastud. Sellisel moel SloRolleri ja omakorda ka soojusdeflektorite kohal madalal kuumusel küpsetades saab liha tõelise suituliha meki ja välimuse! Veelgi aeglasemaks suitsutamieks võib kasutada ka nn ussimeetodit (google: “snake method”). 

BBQ JA SUITSUTAMISE SEADISTUSED: