Enn Tobreluts

Rahvusvaheline liha- ja grillikoolitaja, eksklusiivsete cateringide korraldaja, restoranidepidaja ja grillide/grillitarvikute/maitseandajate/jookide ja paljude teiste toodete maaletooja-edasimüüja!

Enn Tobrelutsu liha-alane teekond sai alguse aastal 1996, kui ta läks tööle Stockmanni Kaubamaja lihaletti; alguses müüja, seejärel kalameister ja ka lihameister. Enn töötas aastatel 1998-2008 Rakvere Lihakombinaadis liha tootejuhina ja 2008-2010 Londonis “Bodean’s BBQ” restoraniketi toitlustusjuhina. Kõik ülejäänud tegevused ja töökohad on olnud tal tema enda firmadega seotud. Grilli- ja BBQ alane teekond algas aastal 1999 kui toimus esimene Grillfest. Aastal 2004. saavutas “BBQ Võitlejad” meeskonnaliikmena Euroopa meistritiitli BBQ’s, maailmas 8. koha ja samuti saadi samal aastal Eesti meistritiitel BBQ’s. Enn on saanud ka aastal 2010 “Grillstock” Inglismaa BBQ meistrivõistlustel II koha ja mitmeid teisi saavutusi nii Eestis kui välismaal. Viimati võistes ta 2013. aastal kui sai II koha Eesti BBQ Meistrivõistlustel. Ülejäänud aastad on ta osalenud võistlustel just kohtunikuna (sh Kansas City BBQ Society rahvusvahelise kohtunikuna) ja ka peakohtunikuna, sh alates 2007. aastast Grillfesti võistluste ja Eesti Grilliliidu peakohtunik. Enn on väga paljude liha ja grillialaste artiklite looja, olnud autoriks mitmele raamatule, osalenud erinevates toiduteemalistes telesaadetes/teleklippides ja viinud aegade jooksul läbi üle 1500 grilli-, BBQ- ja lihakoolituse.

Ennu kaubamärgiga on saadaval tema enda bränditud grillitarvikud, maitseained, grillsüsi jm tooted, sh ka mitmed Eestis läbi aastate enimmüüdud lihatööstuste marinaadis lihad/šašlõkid on just Ennu retseptide järgi loodud. Ta on väärt liha-alane konsultant nii lihatööstustele kui restoranidele. 10.06.2016 anti Ennule üle Elutööpreemia: “Panus Eesti grillikultuuri arendamiseks”. Kui eksklusiivsete cateringide korraldamisega ja kaupade maaletoomise ning müügiga tegelevas ettevõttes BBQ Entertainment OÜ’s on Enn Tobreluts ainuomanik, siis Tallinnas asuvad edukad casual fine dining restoranid Pull ja Härg on Ennul kahe peale koos hea sõbra Andres Tuulega. Loomulikult on ka väga suur panus kõigi tegemiste edusse Ennu meeskonnal, nii BBQ Entertainment OÜ (tegevjuht Margiti panus on siin olnud läbi aastate hindamatu) kui ka Pull Restoranid OÜ (restoranid Pull ja Härg).

Enn Tobreluts on maailmakuulsa küpsetusviisi “Dirty Steak” looja — liha grillimine spetsiaalse meetodiga otse hõõguvate süte sees.

Ennu sloganiks on “BBQ is a great lifestyle, not just for fun!”