- Liha ei tohi grillil keeramise ja ka eeltöötlemise / lõikamise ajal liigselt vigastada (teha sisselõikeid), muidu jookseb lihamahl välja ja roog jääb kuivem/tuimem. Samas juhul kui lõigata lihast lõikusid (nn steike), siis tuleb need alati lõigata ristikiudu (see lühendab lihaskiude, tehes portsjontükid õrnemaks ja pehmemaks). Ei tohi lõigata pikikiudu, sel juhul jääb liha vintskeks ja ei ole nii maitsev. Kui on tegu pehme lihaga võite lõigata küpsenud lihast ka paksemad lihaviilud, kuid kui on tegemist mitte nii pehme lihaga siis peened viilud maitsevad hamba all pehmemalt.
- Lõigata tuleb liha terava noaga, et mitte närustada lõikepinda. Nuga peab libisema kergelt läbi liha.
- Ka vintskest lihast on võimalik valmistada mahlakas ja maitsev roog. Selleks peame liha laagerdama ja/või marineerima hapuaineid sisaldavas marinaadis või veelgi parem küpsetama liha madalal kuumusel pikema aja jooksul. Liha vasardamine ja tenderiseerimine aitab samuti vintskeid lihaviile pehmendada, samas liigne vasardamine lõhub liigselt lihaskiudusid ja teeb liha kuivemaks.
- Liha maitsestamisega peab olema ettevaatlik, et me ei kaotaks liha naturaalset maitset. Mõõdukas maitsestamine eeldab õiget tunnetust, mis tekib kogemuste ja katsetuste kaudu.
- Keeruliste mop-kastmete kasutamine on vähenenud, eelistatakse naturaalseid maitseid. Grillimise lõppjärgus lihale peale kantav glasuurkaste aitab lihal kenasti karamellistuda, samas säilitades ka liha mahlasuse ning seespoolse naturaalsuse.
- Maailma parimaks maitseaineks on Maldoni helvessool. Seda on eriti hea kasutada peale grillimist, st vahetult enne söömist kuumale viilutatud lihale peale raputades – nii avanevad suulaes Teie maitsemeeled ja toit maitseb hoopis paremini ning ka tarbitav soolakogus on nii oluliselt väiksem.
- Enn Tobreluts loomulikult soovitab kasutada ka tema enda BBQ Rub’e, nii klassikalist kui apelsinimaitselist. Need on tõeliselt head maitseainesegud, mis sobivad paljude lihade, kalade jm toitudega.
Grillides tekib lihale ilus pruunistus kõrge kuumuse mõjul suhteliselt lühikese aja jooksul, seetõttu tuleb pöörata tähelepanu liha mahlasuse, meeldiva aroomi ja välimuse säilitamisele!
Barbecue (BBQ) on toidu (sh paksemate steikide, ribide, suuretükiliste lihade)aeglane küpsetamine madalal temperatuuril (+90…+120 °C, max 150 °C) kergelt suitsuses ja veidike niiskes keskkonnas.
Väga levinud on tänu keraamilistele grillidele BBQ ja grillimise ühinemine üheks tervikuks küpsetusviisiks, mis tagab lihale veelgi pehmema ja mahlasema tulemuse!