KUIDAS TEHA MAITSESUITSU?

  • Kui kuumus läheb liiga suureks ja lihast eralduv rasv on sütel põlema läinud, saab leeki summutada grillile kaane peale asetamisega ja ventilatsiooniavade sulgemisega, kuid äärmisel vajadusel ka pritspudelist veega või õllega.
  • Sütele pandud eelnevalt vees, õlus või veinis leotatud maitsetaimed või oksakesed/laastud annavad lihale huvitava maitsenüansi. Kuid arvestada võiks sellega, et kuivade puidutükkide sütele panemine tekitab ilusama ja puhtama suitsu kui kasutades niisket / niisutatud puitu!
  • Maitsesuitsu andmiseks võib grillimise ajal raputada sütele kuivatatud ürdipuruvõi asetada süte vahele vee, õlu või veini ja ürtidega fooliumist kauss. Vedeliku auramisega saab juurde lisaniiskust ja head suitsuaroomi.
  • Ilusa valget suitsu saab kui grillrestile süte kohale panna mõned üksikud väikesed pardirasvaribad (neid tekib kui pardifileed puhastate), kuumenedes hakkab pardirasv tilkuma ja tekib ilusat valget suitsu.
  • Gaasigrillil saab suitsu tekitamiseks grillresti peale asetada veiniga või õllega niisutatud puidu tükikesed. Rohkelt suitsu saab kui mähid fooliumi sisse puulaastud ja teed pakikese pealsele osale augud ning asetad selle põletite kohale. Nii tekitad ilusat valget suitsu ja ühtlasi on tagatud, et puulaastud põlema ei lähe. Võite asetada puutükikesi ka põletite kõrvale nii, et need ei süttiks aga hakkaksid kergelt suitsu tekitama.
  • Tihtilugu ei olegi vaja ega mõtet lisasuitsu tekitada, sest liha enda grillimisest tekib juba piisavalt loomulikku suitsu, mis annab lihale mõnusa grilliaroomi ja ilusa välimuse. Liige suits ei ole ka tervisele kasulik!