Kamado Joe’ga küpsetamine (lõhefilee, lillkapsas, ciabatta) – Enn Tobreluts, BBQ Entertainment OÜ

Nagu kõik toiduvalmistamised ikka algab ka meie seekordne rännak toorainete valimisega. Grillile lähevad kala, lillkapsas, rooma kapsas, kartul ning ciabatta.

Lillkapsas

Maitsesta lillkapsas kvaliteetse meelepärase oliivõliga, soola, tšillihelveste ja Venturini Baldini Goccia Bianca balsamiikoga. Lillkapsas küpseb Kamado Joe grillahjus 150-180 kraadi juures umbes 1 tund.

Plangulõhe

Küpsetamiseks kasuta BBQ Entertainmenti pöögipuust grillplanku – see on hea tugev ning ei paindu kuumuses, sobib ka suitsumaitse osas kalaga hästi. Maitsesta lõhefilee Enn Tobrelutsu apelsinimaitselise BBQ RUB‘iga ning lase ca 15 minutit seista, et maitseaine saaks pealt kergelt niiskeks minna. Grillimiseks on parim ca 200 kraadine temperatuur, mille juures võtab kala valmimine umbes 40-45 minutit. Võib küpsetada ka madalamal kuumusel pikema aja jooksul, siis jääb kala veelgi mahlasem. Kui valmistad lõhefileest medaljone või -steike siis on küpsetamise aeg oluliselt lühem.

Kartulid

Kartuleid saab küpsetada Kamado Joe grillahjus mitut moodi – võib grillida viiludena otse süte kohal, grillplaadil, praadida Kamado Joe wokpannil või haudepotis või siis küpsetada tervete kartulitena kiviplaadi kohal keskmisel kuumusel (ca 150 C) kuniks need on seest parajalt pehmed (ca 1 tund). Tervelt küpsetades võib ka kartulid käega kergelt katki suruda, siis küpseb kartul veelgi kiiremini ja jääb ka ilusam.

Rooma- või kale-kapsas

Maitsesta soola, kvaliteetse oliiviõli ja Venturini Baldini Goccia Rose balsamiikoga. Grilli otse süte kohal umbes 200 kraadi juures paar minutit.

Ciabatta

Maitsesta ciabattat kvaliteetse oliivõli, soola ja musta pipraga. Grilli keskmisel kuumusel süte kohal kummagilt poolelt kuniks see on kenasti pruunistunud.