Kamado Joe’ga küpsetamine (veiselihast Picanha ja Ribeye) – Enn Tobreluts, BBQ Entertainment OÜ

Picanha

Maitsesta liha laagerdatud balsamiiko Goccia Nera‘ga, vähese Maldon helvessoola ning musta pipraga. Lükka liha vardasse ning tõsta ahju, alguses grilli madalamal kuumusel (ca 150 C) ja seejärel lõpu-pruunistus otse süte kohal kõrgemal kuumusel. Kokku kulub aega umbes 40 minutit. Kuid õige Brasiilia stiilis Picanha valmib JoeTisserie’ga keerleval vardal otse süte kohal – selle kohta on eraldi foto allpool. Peale grillimist lase lihal umbes 5-10 minutit tõmmata, seejärel lõika meelepärane viilakas ja raputa veidikene peale ka Maldoni helvessoola.

 

Söesteik ehk “dirty steak”

Lihaveise antrekoodist (ribeye) lõigatud umbes 1-1,5 cm’sed steigid maitsesta purustatud musta pipraga veskist ja laagerdatud balsamiiko Goccia Nera‘ga. Kasuta GRILLEP suuretükilist grillsütt (50 L kott). Küpseta liha otse hõõguvate süte sees lahtisel grillil (puhu suuga söed enne puhtaks või lehvita grilllabidaga). Küpsemise aeg on umbes üks 1 kuni 2 minutit kummagilt poolelt – nii valmib ülimalt hea ning põneva sütemaitsega medium küpsetusastmega liha. Vaata küpsetamisel, et söetükid liha külge kinni ei kõrbeks — kohe küpsetamise alguses tõsta lihaviil sütelt ülesse ja lükka liha külge jäänud söetükid ära (seetõttu on hea kasutada sütesteigi valmistamisel kahte paari grilltange, st ühtede tangidega tõstad lihaviilu ja teiste tangidega lükkad liha külge jäänud söetükid ära). Keera liha söe sees 1 kord, siis on Sul lihtsam liha pruunistumist hinnata ja aru saada millal liha valmis on. Peale grillimist lase sel lihal lõikelaual tõmmata vaid max 1 minut, siis viiluta liha ja raputa peale Maldoni helvessoola.

 

Ribeye steik kondiga

Maitsesta liha samamoodi nagu tegid maitsestuse ka dirty steigile. Alusta küpsetamist madalamal kuumusel soojusdeflektori kohal (st nn “reverse sear” / tagurpidi küpsetus) – nii saab liha pehmem ja mahlasem. Alles peale madalal kuumusel küpsetamist tõsta liha otse süte kohale ja grilli lihale ilusad grillrestimustrid. Peale grillimist lase lihal umbes 5-10 minutit tõmmata, seejärel viiluta ja raputa veidikene peale Maldoni helvessoola. Lisamaitse saamiseks võid peale raputada ka il Borgo Satin’i või Goccia Nera‘t.

 

Lihaveise Picanha küpsetamine JoeTisserie pöördvardaga
Lihaveise Picanha küpsetamine JoeTisserie pöördvardaga